60 metų ciklas

  / Penktadienis, 05 liepos 2013 / Paskelbta: Žmogaus gyvenimo ciklai

Kiekvienas ciklas gali išsiplėsti pusę metų į vieną ir į kitą pusę, taigi 59 metų ciklas susilieja su 60 metų ciklu.

59 metai – tai Saturno grįžimas į savo vietą antrąjį kartą (jo ciklas yra 29,5 metų). Saturnas teigiama prasme yra rimtumas, praktiškumas, atsargumas ir žemiškoji išmintis. O neigiama prasme tai liūdesys, depresija, senatvės, kaip naštos, pojūtis. Tai yra praeities suvokimas, fiksavimasis prie praeities, todėl tai yra taip pat ir mūsų vidinė tvirtybė – tai, į ką mes atsiremiame kaip į savo ašį, šerdį, tai, kas sudaro mūsų būties kuorą.

59 metų, Saturnui grįžus į savo vietą, žmogus yra dar kartą sukrečiamas: jeigu tai yra vienišas žmogus, be artimųjų, ir jeigu profesijoje nieko nepasiekė, jis gali pasijusti, kad jo gyvenimas yra beprasmis, kad nėra į ką atsiremti, arba, atvirkščiai, tuo momentu atsiveria antrasis išminties ratas (pirmasis, susijęs su Saturnu, yra 29-30 metų. Dauguma žmonių ties šita riba įgyja pirmąją brandą: įvyksta pirmoji gyvenimo, jo prasmių, kažkokių svarbių akcentų peržiūra). Dabar vyksta antroji labai svarbi peržiūra. Ji gali atnešti arba gilesnę įžvalgą, išmintį arba nuliūdinti, peržvelgus ir neradus kažko iš tikrųjų svarbaus ir reikšmingo. Jeigu taip įvyksta, tada ta liūdesio našta gali žmogų prislėgti. O juk tuo metu turėtų ateiti ta gilesnioji išmintis, peržvelgimas, suvokiant, jog nugyventa ne be reikalo, kad buvo susidurta su realiu gyvenimu, su praktika. Ji yra brangi pati savaime, nes atneša realybės pažinimą būtent praktiškai – ne iš kalbų, ne iš teorijos, o savo kūnu patiriant tai kiekvieną dieną.

Ką gi gali padaryti žmogus neigiamiausia prasme tuo metu, kai sustiprėja Saturnas? Ogi jis gali prisifiksuoti savo sąmonę prie senatvės temų: „Och, koks aš senas žmogus, kaip man sunku vilkti senatvės naštą”. Tai gali būti kažkokios negatyviai išryškėjusios kapų temos: žmogus pradeda daug kalbėti apie mirtį, išėjimą ir panašiai. Tai būtų negatyvas, o dėmesį kaip tik reikėtų nukreipti senatvės pozityvo link: „Tu turi daug laisvo laiko, ko neturi jauni žmonės. Nebėra daugybės pareigų. Nebėra kančios, kurią jaunystėje neša, pavyzdžiui, aistra ar būtinybė įsitvirtinti profesijoje“.

60 metų Jupiteris grįžta į savo vietą 5-ąjį kartą ir tai suteikia žmogui galimybę pajusti savo vertę, autoritetą, įprasminti jį, išryškinant savo sąmonėje reikšmingus, svarbius faktus, tuos momentus, kai žmogus įgijo pagarbą. Naujai sudėlioti akcentus. Juk ne be reikalo panašaus amžiaus daug kas išeina ir į pensiją. 60 metų Jupiteris, grįžęs į savo vietą, paprastai paskatina tai, jog, jeigu žmogus yra vertas pagarbos, tai paprastai jis ir gauna iš aplinkos tą patvirtinimą, kad yra gerbiamas. Tai vienas iš geresnių ciklų žmogaus gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūs turite prisijungti , kad galėtumėte komentuoti

Į viršų