Pirmadienį, rugsėjo 28 dieną, įvyks Mėnulio užtemimas 05:48 val. vietos laiku. Tai visiškas Mėnulio užtemimas, tačiau Lietuvoje matysime tik dalį užtemimo, Mėnuliui leidžiantis.
Tai ypatingas mėnulio užtemimas, nes jis sutampa su Mėnulio perigėjumi, tai yra momentu, kuomet Mėnulis yra arčiausiai žemės. Dėl to šį Mėnulio užtemimą galima vadinti super užtemimu. Pasak NASOS, tokio Mėnulio diskas atrodo 14 proc. didesnis ir apie 30 proc. ryškesnis. Tokio Mėnulio užtemimo ir Mėnulio perigėjaus sutapimas Mėnulio poveikį darys stipresnį.
Žinia, ir paprasta Mėnulio pilnatis veikia planetos vandenis, augalus, paliečia ir žmonių fizinę bei emocinę savijautą.
Turėtume žinoti, jog super užtemimo metu, taip pat kelias dienas prieš ir po užtemimo, emocijos tampa ryškesnės, stipresnės, sunkiau suvokiamos, sunkiau valdomos protu. Išryškėja problemos, santykis į jas gali būti padidintas: būsime linkę pervertinti arba problemas, arba savo ar kitų poelgius, situacijas. Daugelis išgyvena padidėjusias baimes, nerimą, gali būti net panikos priepuoliai, gyvenimo beprasmiškumo pojūtis.
Kad nepridarytume nesąmonių, ta yra, poelgių, dėl kurių vėliau gailėtumės, vertėtų nesišaipyti iš savęs ar aplinkinių, jų neprovokuoti, nekelti konfliktų, pageidautina neskubėti ir neskubinti kitų.
Ypač neskatinkite kitų daryti galutinių, maksimalistinių sprendimų. Šio meto sprendimai bus per daug užtemdantys sąmonę emocijomis, ambicijomis, baimėmis, pykčiu ir pan…
Ypač svarbu laikytis atsargumo, santūrumo už vairo, neverta skandinti nerimo ar baimių alkoholyje ar kituose kvaišaluose. Juk, jų poveikyje galime padaryti tai, ko iš viso neketinome daryti ar pakliūti į žymiai didesnę bėdą nei ta, nuo kurios bėgame.
Pirmadienis gali būti ypač dirglus ne tik mums, bet ir aplinkiniams, todėl vertėtų pirmadieniui pasiruošti iš anksto: sekmadienį nevartoti kvaišalų, anksčiau eiti miegoti. Pirmadienį anksčiau atsikelti, kad galėtume viską daryti be skubėjimo. Būkite pasiruošę, jog kelyje į darbą gali būti daugiau sumaišties, dirglumo, todėl išvykite iš namų anksčiau, nevėluodami, kad galėtumėte ramiau vairuoti, o atvykę į darbo vietą, suspėtumėte padaryti kažką, ko reikia sėkmingos dienos pasiruošimams. Šią dieną vėlavimas, netvarka aprangoje ar darbo vietoje ypač erzins ir jus ir kolegas. Tegu būsite tas, kad padeda kitiems susitvarkyti su problemomis, nei tas, dėl kurio problemos kyla. Vis-gi, nepirškime savęs bei savo pagalbos, vertinkime ramybę – jos labai prireiks.
Atsirinkime svarbiausius darbus bei juos ir darykime. Kita vertus, gali būti daugiau, nei kitu metu, nenumatytų rūpesčių, darbų. Susitelkime taip, kad tai nesugriautų mūsų pusiausvyros.
Taip pat šuo periodu svarbu pasaugoti šeimos santykius nuo užtemimo poveikio į pasąmonę bei emocijas – visiems reikės ramybės, užuojautos, supratimo labiau, nei visada. Visi turėsime tvarkysis su iškilusiomis baimėmis, įtarimais, nerimu, nepasitikėjimu savimi ir pan… Tačiau darysime tai skirtingai – vieni sėkmingiau, lengviau, kiti dramatiškiau. Šis metas ir yra toks, kada turime galimybę išmokti tvarkytis su emocijomis ne slopindami baimes kvaišalais, o pakeisdami jas į pozityvias arba nuramindami sąmoningumo, savitvardos dėka.
Tą patį vertėtų padėti padaryti ir kitiems, ypač vaikams, ligoniams, senukams.
Kita vertus, užtemimas turi ne tik negatyvų poveikį – tiems, kurie geba suvaldyti emocijas, užtemimas gali parodyti giliai paslėptas abejones, iškeldamas jas iš pasąmonės į sąmonės paviršių, į sąmonės šviesą.
Tokiu būdu galime geriau suvokti save ar pasaulį bei ieškoti sprendimo būdų gilesnėms, šiaip paslėptoms problemoms spręsti. Vis-gi, ko gero, neverta galutinių sprendimų daryti tiesioginėje užtemimo įtakoje, tai yra, kelias dienas iki užtemimo bei kelias dienas po užtemimo.
Sprendimus vertėtų daryti, nurimus užtemimo sukeltoms emocijoms ir baimėms, praėjus šiek tiek laiko. Kita vertus, praėjus užtemimo įtakai bei nurimus baimėms, kyla didelė pagunda užmiršti tai, ką jautėme, suvokėme, taip ir nepadarius išvadų bei nukėlus gilesnes problemas tiesiog neapibrėžtai ateičiai ar tiesiog vėl paslėpus būties ir žmogiškųjų jausmų gelmėje.
Ką gi, gal tai ir sprendimas, jei nesijaučiate pasiruošę spręsti tai, su kuo susidūrėme. Tuomet galite pasitelkti profesionalų ar išmintingesnių žmonių pagalbą. Arba galite pasakyti sau, jog pamatėte savo ar kitų silpnąsias puses bei brandinsite save, kad ateityje galėtumėte susitvarkyti…
Ko gero, blogiausia būtų, jei susitapatintume su sunkiomis užtemimo energijomis bei darytume destruktyvius, griaunančius mūsų ar aplinkinių gyvenimą sprendimus, panirtume į neviltį, smerkimą, savęs kvaišinimą.
Kita vertus, jei turime sukaupę pozityvumo, optimizmo, tikėjimo gyvenimu potencialą, tuomet užtemimas padės įsitikinti savo ar mylimųjų meilės stiprumu, savo reikalingumu pasaulyje, išryškins ir stiprias, ne tik silpnas puses.
Stipriems, pozityviems kūrėjams, veikėjams, tiesiog žmonėms, turintiems dvasios jėgos ir vidinės šviesos, užtemimas suteiks jėgų, įkvėpimo kurti, padėti kitiems, sustiprėti, geriau pažinti kitus bei save, pasaulį.
Kaip ir kiekvienas jėgos momentas, šis užtemimas išbando mus. Jame – mūsų pasaulietinio bei dvasinio pasirinkimo galimybės, tai pasirinkimų laikas. Jis panašus į kryžkelę, kurioje, teisingai pasirinkę, vėliau džiaugsimės, jog mums užteko jėgų bei proto, drąsos tokį sprendimą padaryti.
Taigi, padėkime sau bei mūsų artimiesiems kuo sąmoningiau išgyventi šį metą. Tegu jis mus sustiprins be nereikalingų praradimų. Padėkime sau ir kitiems su meile, kiek galime.
Padėti padaryti tai gali ir paprasti, konkretūs dalykai: saikingas, lengvas maistas ar net saikingas badavimas. Sportas, malonus bendravimas be kvaišalų, poilsis, kūryba, kurioje išryškiname pasaulio grožį, prasmę. Meilė, palaikymas, išreiškiami nuoširdžiai, išmintingai. Malda, susikaupimas meditacijoje, atsigręžimas į pasaulio grožį, nuostabi muzika. O taip pat – atlaidumas bei dėkingumas už viską, ką jau turime…
Tegu artėjančios dienos mums bus kuo šviesios, džiugios…
Su meile –
N.Gabija Wolmer