Kaip naudotis astrologine informacija?

  / Ketvirtadienis, 13 birželio 2013 / Paskelbta: Kaip naudotis?

Nereikėtų per daug sureikšminti ar suabsoliutinti kalendoriaus prognozių, ypač konkrečių Zodiako ženklų. Galima kalbėti apie tendencijas, bet ne apie tikslią prognozę, kokia būtų sudarius asmeninį horoskopą. Tie patys įvykiai tuo pačiu metu negali nutikti, tarkim, visiems Liūtams ar Mergelėms, tačiau nekyla abejonių, jog vieno kurio Zodiako ženklo atstovus vienodai veikia metų dinamika, išryškindama vieną ar kitą veiklos sritį ir palankias (arba ne) kosmoso konfigūracijas, lemiančias sėkmę, palaikymą arba destrukciją. Dėl to kiekvieną bendrą prognozę būtina koreguoti: jeigu Jūsų Saulės pozicija nėra stipri, prognozė Jums mažiau tiks. Žymiai labiau ji lies tuos, kurių Zodiako ženklo charakteristika ryški, tipiška.

Mėnulio dienos smarkiai veiks tuos, kurių gimimo momentu Mėnulio padėtis buvo stipri. Tai gimusieji Saulei esant Vėžio ar Jaučio ženkluose, kur Mėnulio įtaka visuomet yra stipri. Kitiems zodiako ženklams Mėnulio įtaka gali būti mažiau juntama.

Palankiausiomis Jums dienomis turėsite daugiau jėgų, bus geresnis emocinis fonas, todėl lengviau pasieksite rezultatą. Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte nieko neveikti mažiau palankiomis dienomis, tiesiog reikės daugiau atidumo, atsargumo ir daugiau pastangų norint ką nors pasiekti. Nepažymėtos dienos yra arba neutralios, arba prieštaringos – ir labai palankios, ir nepalankios vienu metu, taigi gali būti tiek labai geros, tiek ir nesėkmingos – nelygu kokie bus Jūsų veiksmai.

Būtų labai gerai, jei nuo metų pradžios žymėtumėtės, kas kiekvienos Mėnulio dienos charakteristikoje tinka Jums asmeniškai, vadinasi, kartojasi kas mėnesį.

Kalendorius neturėtų skatinti fatališkumo ar vergiškos priklausomybės nuo prognozių. Visa, kas rašoma kalendoriuje, yra apibendrintos kosminės įtakos vienam ar kitam Zodiako ženklui tendencijos, bendri laikmečio orientyrai, bet ne konkreti prognozė konkrečiam žmogui. Orientyrai tėra orientyrai, jie neapriboja pasirinkimo laisvės, nelemia judėjimo intensyvumo, krypties ir kokybės – tai mūsų Dvasios ir Dievo valios prerogatyva. Kalendoriuje pateikiamos tiktai tendencijos, tai bandymas šiandien mums prieinamomis priemonėmis, tai yra žodžiais atpasakoti pasaulio tvarką, užfiksuotą mūsų Saulės sistemoje, šios sistemos žmogaus sąveikoje bei cikliniame judėjime. Taigi kalendoriuje geriausiu atveju gali atsispindėti inertiškoji pasaulio tvarka, tačiau jis niekaip negali apimti nuolat kuriančios Dievo valios, kuri pasaulio sampratą nuolat papildo naujais ir nenumatytais dalykais. Tik laikui bėgant atsiras sveikas požiūris į tai, „kur link mus kreipia, tačiau neprievartauja eiti žvaigždės”, suprasite, kiek Jums tinka vienos ar kitos prognozės. Juo labiau, kad sudarant prognozes atsižvelgiama tik į Saulės poziciją žmogui gimstant ir visiškai nenagrinėjama kitų planetų įtaka, taigi prognozės tiks tik žmonėms, turintiems ryškų Saulės ženklą.

1 – Mėnulio diena
2 – Mėnulio dienos pradžia
3 – Mėnulio fazė
4 – Mėnulio dienos simbolis

5 – Mėnulio įėjimas į zodiako ženklą
6 – Mėnulio aspektai su planetomis
7 – Planetų tarpusavio aspektai
8 – Saulės diena

Štai keletas pavyzdžių, kaip naudotis kalendoriumi

Mėnulio dienos analizė

Pirmasis pavyzdys galėtų būti sausio 13–oji: apačioje platesnėje juostelėje matyti, kad iki 14:37 val. Lietuvos laiku tęsis 14 Mėnulio kalendoriaus diena, kuri prasidėjo sausio 12 dieną, 13:36 val. Tai viena iš geriausių Mėnulio kalendoriaus dienų, jos simbolis – Trimitas. Tai aktyvi, sėkminga, palanki Mėnulio diena daugeliui darbų pradėti. Nuo 14:37 val. virš horizonto patekėjęs Mėnulis pradės 15 Mėnulio kalendoriaus dieną, kurios simbolis Avestos tradicijoje – Gyvatė. Tai Mėnulio kalendoriuje viena iš prasčiausių Mėnulio dienų, susijusi su įtarumu, abejonėmis, staigiu nuotaikų svyravimu, nepasitikėjimu, galimomis klaidomis, apgaulėmis, klasta. 15 Mėnulio diena tęsis iki sausio 14 dienos 15:51 val., o tada prasidės 16 Mėnulio kalendoriaus diena. Galime daryti išvadą, jog pirmoji sausio 13 dienos pusė bus žymiai sėkmingesnė, dvasingesnė, ramesnė nei prasidėjus 15 Mėnulio dienai, po 14:37 val., todėl, jei planuojate svarbius darbus, geriau juos atlikti iki 15 Mėnulio dienos pradžios. Šią 15 Mėnulio dieną kiek sušvelnins bei darys palankesnę, ramesnę 18:20 val. bei 19:31 val. susidarysiantys palankūs Mėnulio bei Jupiterio, Merkurijaus bei Jupiterio aspektai, kuriuos galite rasti prie mėnesio dienos skaičiaus 13.

Kitas Mėnulio dienų analizės pavyzdys gali būti sausio 14 diena. Matome, jog iki 15:51 val. tęsis 15 Mėnulio kalendoriaus diena, kurios simbolis Avestos tradicijoje – Gyvatė. Ši Mėnulio diena, kaip jau minėjau, laikoma viena iš prasčiausių. O štai nuo 15:51 val. virš horizonto patekėjęs Mėnulis pradės 16 Mėnulio kalendoriaus dieną, kuri yra skaidri, harmoninga, sėkminga. Ji tęsis iki sausio 15 dienos, 17:10 val. Jos simbolis – Balandis arba Drugelis. Taigi galima tikėtis, jog po 15:51 val. emocinis fonas pasikeis į gerąją pusę, atnešdamas emocinį skaidrumą, nusiraminimą. Šiuo atveju Mėnulio dienų charakteristika skiriasi ryškiai.

Mėnulio dienos pradžia beveik niekada nesutampa su mėnesio dienos pradžia. Ji prasideda tuomet, kai Mėnulis pakyla virš horizonto, ir tęsiasi vieną parą su trupučiu, todėl mėnulio dienos laikas po truputį tampa vis vėlesnis.

Tačiau Mėnulio dienos charakteristika – dar ne viskas, tai tik viena iš dienos astrologinių dedamųjų. Pereikime prie kitos dedamosios, arba aspektų.

Planetų tarpusavio aspektų analizė

Kaip pavyzdį galime paimti kovo 4 dieną. Matome, jog pirmas aspektas, kuris susidarys šią dieną, susiformuos 06:53 val. tarp Mėnulio bei Urano. Tai bus palankus sekstilio aspektas (pažymėtas raudonai). Mėnulis, kuris susijęs su emocijomis, pasąmone, intuicija, harmoningai „bendraus“ su Urano planeta, kuri susijusi su atsinaujinimu, draugyste, įžvalga. Šio aspekto įtaka apims laiką nuo 04:53 val. iki 08:53 val. Tokiu metu jūs galite sapnuoti ypač įžvalgius ar pranašiškus sapnus. Jei nemiegosite, galimos įžvalgos, staigūs atsakymai į rūpimus klausimus, kūrybinis pakilimas, aktyvumas, netikėtas pasiūlymas. Kitas aspektas susiformuos tarp Mėnulio bei Saulės 11:45 val. Tai vienas iš geriausių galimų universalių aspektų, palankus daugeliui veiklos sričių. Jis harmoningai sujungia sąmonės bei pasąmonės, proto bei emocijų raišką, leisdamas lengviau pasiekti sėkmingus rezultatus. Jo įtaka aprėps laiką nuo 09:45 iki 13:45 val. Tai geriausias šios dienos metas.

Dar kitas aspektas susiformuos 19:45 val. Tai neharmoningas Mėnulio bei Neptūno aspektas, susijęs su galimomis klaidomis, painiava, apgaulėmis. Jo įtaka aprėps laiką nuo 17:45 val. iki 21:45 val.

Dar vienas nepalankus aspektas – Mėnulio bei Jupiterio opozicija – susiformuos 20:48 val. Jo įtaka aprėps laiką nuo 18:48 val. iki 22:48 val. Šis aspektas sustiprins vakaro neharmoningą foną. Iš to galima daryti išvadą, jog pirmoji dienos pusė bus žymiai geresnė, palankesnė nei antroji, ypač vakaras.

Visos šios dienos foną harmonizuos, sušvelnins, prisodrins palankios energijos 6 palanki Mėnulio diena, o Mėnulio padėtis Jaučio ženkle darys ją stabilesnę, praktišką ir jausmingą.

Apskritai, jei tingite ar neturite laiko gilintis į planetų reikšmes, užteks atsiminti, kad raudonai pažymėti aspektai yra harmoningi, palaikantys, teikiantys sėkmę ir harmoniją, o juodi, kuriantys įtampą, irzlumą ir problemas. Žali aspektai reiškia, jog tuo metu susijungia dvi planetos, suteikdamos mums kūrybos laisvę ir galimybes, jos atneša įvykius, bet nelemia, kokie jie bus, – tai priklauso nuo mūsų reakcijos. Jeigu viskas Jums atrodo labai painu, neskubėkite – perskaitykite ramiai dar porą kartų, ir viskas ims aiškėti.

Mėnulio dienos charakteristika ne visuomet sutampa su ta, kurią dienai suteikia planetų tarpusavio aspektai. Jie gali patvirtinti Mėnulio dienos charakteristiką, bet gali ir prieštarauti jai. Planetų tarpusavio aspektai gali sugadinti gerą arba pataisyti neharmoningą, kritišką Mėnulio dieną.

Mėnulio padėtis zodiako ženkle

Ji nurodoma spalvotoje juostelėje virš melsvos Mėnulio dienų platesnės juostos. Kaip pavyzdį panagrinėkime gegužės 1 dieną. Matome, kad iki 18:17 val. Mėnulis yra Dvynių ženkle, o nuo 18:17 val. pereina į Vėžio ženklą, kur bus iki gegužės 4 dienos, 03:18 val. Vadinasi, pirmąją dienos pusę įtakos Mėnulis Dvynių ženkle, kuriame jo buvimas skatina kalbėti, bendrauti, skubėti, pritraukia dėmesį prie dokumentų, ryšio priemonių, informacijos, mokslų. Tačiau jis taip pat suformuos vieną palankų (04:05 val.) bei du nepalankius (11:51 val. bei 14:14 val.) aspektus. Dėl to pirmoji dienos pusė bus aktyvi, plepi, tačiau gana dirgli – nepalankūs aspektai provokuos kalbėti priekabiai, mąstyti kritiškai, trukdys susikaupti, skatins lengvabūdiškumą.

Šešios valandos, prieš Mėnuliui pereinant į kitą zodiako ženklą, yra vadinamos neefektyviomis, kai net ir didelės pastangos
uoda žymiai mažesnį, nei tikėtasi, rezultatą. Taigi nuo 12:17 val. iki 18:17 val. bus vadinamasis neefektyvus metas. Labiausiai ši tendencija jaučiasi paskutines dvi valandas iki Mėnuliui pereinant į kitą zodiako ženklą, – nuo 16:17 val. Tuo metu geriausia daryti pertrauką, pailsėti ar dirbti įprastus darbus. Nuo 18:17 val., Mėnuliui perėjus į Vėžio ženklą, jis vėl taps efektyvus. Ši Mėnulio pozicija yra žymiai ramesnė, jaukesnė nei Mėnulio pozicija Dvynių ženkle. Ji skatina ne tiek kalbėti, kiek jausti, yra palankesnė ne mokslams, o meilei, šeimos gyvenimui, poilsiui. Iš to galima daryti išvadą, jog pirmoje dienos pusėje vyraus gan aktyvios, racionalios, tačiau drauge gana dirglios nuotaikos, iškart po pietų bus sunku pasiekti rezultatą, taigi pirmoji dienos pusė mažai palanki svarbiems reikalams. Vakare, Mėnuliui perėjus į Vėžį, bus palankus metas susitikti su artimaisiais, mylimais žmonėmis, skirti pasimatymą, ilsėtis namuose, nueiti į pirtį, atsipalaiduoti.

Saulės dienų įtaka

Dar vienas faktorius, įtakojantis bendrą astrologinį dienos foną, yra Saulės dienos charakteristika. Ji gali sutapti su Mėnulio dienos charakteristika, pagerinti arba pabloginti bendrąjį dienos foną.

Pažvelkime į gegužės 11 dieną: saulei patekėjus, prasidės 22 Saulės kalendoriaus diena, kuri yra kupina laisvės, įdomi, kūrybinga. Iki 19:24 val., kol tęsis 14–oji – viena iš geriausių – Mėnulio kalendoriaus dienų, ji išryškins gerąsias šios Saulės dienos charakteristikas, jas sustiprins. O nuo 19:24 val. prasidėjus 15 Mėnulio kalendoriaus dienai, šios palankios Saulės dienos kūrybingumas bei įdomumas gali atsigręžti mažiau malonia, klastingąja puse. Pasaugoti, kad taip neįvyktų, – tai ir yra žinančiojo užduotis. Dar reikėtų atkreipti dėmesį, jog dienos viduryje Mėnulis pereis į kitą zodiako ženklą, taigi iki tol ši diena bus mažiau efektyvi, rezultatyvi dėl Mėnulio padėties zodiako ženklo pabaigoje.

Taip veikia dangaus dinamika, į kurią daugeliu atvejų, deja, reaguojame nesąmoningai susitapatindami su į mus plūstančiomis energijomis, manydami, jog tai vienintelis būdas, kuriuo galime jausti, mąstyti. Žinojimas apie tai, kas vyksta danguje, padeda nesusitapatinti su destruktyviomis, nerimą keliančiomis energijomis, išlaikyti savo ir aplinkos vientisumą, nekurti nereikalingų dramų. Tokiu būdu ir yra modeliuojami tarpusavyje įvairūs dienos aspektai, planetų padėtys, kurie kartais patvirtina vienas kitą, o kartais yra prieštaringi. Reikia gebėti kūrybiškai visą šią informaciją išanalizuoti, o paskiau apibendrinti, daryti sintezę, išvadas.

Patikėkite, tai ne tik sunkus, bet ir ne mažiau įdomus bei Jums naudingas užsiėmimas. Ilgainiui įgysite patirtį, kuriai neprilygs jokie patarimai iš šalies. Jeigu atlikti tokią analizę Jums sunku, pakaks, jei mokėsite vadovautis bent Mėnulio dienų simboliais – jie Jums suteiks nemažai informacijos apie dienos charakteristiką.

Galite paklausti, kam Jums žinoti tai, ko negalite pakeisti? Nežinodami, kas mus veikia, reaguojame žymiai inertiškiau, esame labiau priklausomi nuo to, ką sąmonei ar pasąmonei siunčia aplinka. Žinojimas padeda išsivaduoti ir siekti savo tikslo, išlaikyti pusiausvyrą, kai ji labiausiai reikalinga, – tereikia norėti bei mokytis tai daryti. Būtent taip galime keisti likimą – keisdami save iš vidaus, keisdami savo reakciją į aplinką ir darydami ją sąmoningesnę.

Visi kalendoriuje pateikti skaičiavimai atlikti orientuojantis į antrąją laiko juostą bei Vilniaus geografines koordinates.

Neskubėkite daryti galutinių išvadų – turėkite išminties suprasti, jog teisingai įvertinti įvairius astrologinius dienos aspektus reikia nemažai praktikos, laiko, taip pat – kūrybingumo, jautrumo, todėl daugiau įsiklausykite, stebėkite, neskubėdami vertinti. Pojūtį apie teisingą įvairių astrologinių faktorių vertinimą Jums duos tiktai pasitikrinimas sava patirtimi, kuri yra mūsų brangiausias turtas.

Parašykite komentarą

Jūs turite prisijungti , kad galėtumėte komentuoti

Į viršų