Planetų mantros

  / Ketvirtadienis, 13 birželio 2013 / Paskelbta: Apie budizmą, mantrines praktikas
bulliver

Svarbiausios astrologinės mantros yra sanskritiškos mantros, skirtos 9 planetoms (tiksliau pasakius, 7 planetoms, kurios buvo žinomos Vedų mokyme, ir Karminiams mazgams, kurie iš tikrųjų nėra planetos). Šių mantrų rinkinys yra vadinamas Navagraha mantra. Jos buvo kalbamos prieš pradedant bet kokį svarbų darbą ar kelionę.

Jei planeta gimimo metu yra pažeista arba silpna, ją galima harmonizuoti arba sustiprinti kartojant atitinkamą mantrą, dėvint tos planetos mineralus ar tiesiog į juos medituojant su pagarba.

Vedose yra sakoma, jog tam, kad pasijustų harmonizuojantis mantros poveikis, ją reikia sukalbėti 125 000 kartų ar bent pusę šio skaičiaus – 62 000 kartų. Kituose šaltiniuose rašoma, kad poveikis pasijunta, sukalbėjus mantrą 19 000 kartų. Na, bet gal jūs tą poveikį pajusite daug anksčiau.

Planetų mantros yra dvejopos:

  • Tantrinės (arba bidža) mantros. Jos neturi žodinės reikšmės, bet veikia tiesiogiai, per virpesius, astralinį kūną.
  • Vedų mantros (jos yra ilgesnės).

Sakoma, jog kali jugoje efektyviau ir greičiau pradeda veikti tantrinės, arba bidža mantros, dėl to jos dažniau ir vartojamos.

Saulė (Surja)

Saulė susijusi su saviraiška, kūryba, sąmone, garbe. Ji duoda gyvybiškumą ir atsparumą, imunitetą. Žmogaus kūne ji valdo širdį, kraujotakos sistemą. Kai Saulė yra pažeista, dingsta džiaugsmas, gali kilti ne tik finansų ir karjeros, bet ir sveikatos problemų (susijusių su širdimi, per aukštu ar per žemu kraujo spaudimu, prasta kraujotaka). Saulės mantrą geriausia kartoti sekmadienį, saulei tekant.

Bidža mantra
Om hram hrim hraum sah surjaja namah arba
Om Hrim Hrim Surjaja Namah

Vedų mantra
Japakusumsankašam kašjapejam mahadhutim,
Tamoarim sarvapapadhnam prantoami divakare

Mėnulis (Čandra, Soma)

Mėnulis yra susijęs su jausmais, motinyste, namais, šeima, intuicija. Žmogaus kūne – su krūtinės ląsta, vandeniu, krauju, lyties organais. Kai Mėnulis yra pažeistas, žmogui sunku atsipalaiduoti, justi palaimą, jis gali sirgti lyties ir šlapimo sistemos ligomis, vandenlige, kolitais, venų išsiplėtimu, virškinimo sistemos ligomis. Praktikuoti mantrą reikėtų kiekvieną rytą arba kiekvieną pirmadienį.

Bidža mantra:
Om šram šrim šraum sah čandraja namah
arba
Om Aim Klim Somaja Namah

Vedų mantra:
Daghišang khatusarabham srirodarnvasibham,
Narnami šasšnam som šabormukutabhusnam

Marsas (Mangal)

Marsas susijęs su aktyvia veikla, sportu, fizine jėga, ištverme, gebėjimu save apginti. Žmogaus kūne jis kontroliuoja raumenų ir kraujotakos sistemas. Pažeistas ar silpnas Marsas pasireiškia jėgos trūkumu, stiprus ir pažeistas – agresyvumu, įvairiomis traumomis. Jis gali formuoti kraujo krešulius, uždegimus, susijusius su aukšta temperatūra, džiovą, išsekimą ir daugumą ligų, susijusių su krauju. Mantrą kartoti kiekvieną rytą arba antradieniais.

Bidža mantra:
Om kram krim kraum sah bhaumaja namah
arba
Om Hum Šrim Mangalaja Namah

Vedų mantra:
Dharnigarbhasambhutam vidjutkantisamprabham,
Kumaram šaktahastam č manglam
pranmamjaham

Merkurijus (Budha)

Merkurijus susijęs su mąstymu, kalba, bendravimu, kontaktais, informacija, mokymusi, vairavimu, prekyba. Žmogaus kūne – su kvėpavimo ir nervų sistemomis. Silpnas ir pažeistas jis gali sukelti kvėpavimo ar kalbos sutrikimus (bronchitus, mikčiojimą, astmą), nervų sistemos ligas. Mantra kartojama kasdien ryte arba kiekvieną trečiadienį.

Bidža mantra:
Om bram brim braum sah budhaja namah
arba
Om Aim Strim Šrim Budhaja Namah

Vedų mantra:
Prijang gukalikašajam rupenpratimam budham,
Saumjam saumjagunopetam tam budham
pranmamjaham

Jupiteris (Guru, Brihaspati)

Jupiteris susijęs su autoritetu, valdžia, sėkme, gerove, mokymu, tolimomis kelionėmis, užsieniu, santykiais su įtakingais žmonėmis, jų parama, palankumu. Harmoningas ir stiprus Jupiteris suteikia autoritetą, pagarbą ir gerovę. Žmogaus kūne susijęs su klubais, šlaunimis, valdo kūno masę, kepenis ir arterijų sistemą. Pažeistas Jupiteris gali sukelti paralyžių, diabetą, įvairius auglius, kepenų ligas, kraujo vėžį, širdies virpėjimą. Kalbėti mantrą reikėtų kalbėti kiekvieną rytą arba ketvirtadieniais.

Bidža mantra:
Om gram grim graum sah gurave namah
arba
Om Hrim Klim Hum Brihaspataje Namah

Vedų mantra:
Devanamč rsinamč gurum kančan sanibham,
Budhi bhutam trilokešam tam namami brihaspatim

Venera (Šukra)

Venera susijusi su meile ir gerove. Harmoninga stipri Venera teikia grožį, patrauklumą, sėkmę meilėje, dovanas, galimybę gyventi gražioje aplinkoje, skleisti harmoniją, meninius gabumus. Žmogaus kūne ji valdo odą, inkstus, lyties organus. Pažeista Venera gali sukelti impotenciją, frigidiškumą, inkstų, lyties organų ligas, išbėrimus, apetito trūkumą. Mantrą kalbėti reikėtų kalbėti kiekvieną rytą arba penktadieniais.

Bidža mantra:
Om dram drim draum sah šukraja namah
arba
Om Hrim Šrim Šukraja Namah

Vedų mantra:
Himkundmrinalabham daetjanam parabham gurum,
Sarvašastrapravaktaram bhargavam
pranmamjaham

Saturnas (Šani)

Saturnas susijęs su disciplina, atsakomybe, gebėjimu pasiekti tikslą. Harmoningas stiprus Saturnas suteikia išmintį, atsakomybę, gebėjimą vadovauti, ilgą gyvenimą. Pažeistas – įvairias kliūtis, sunkumus. Žmogaus kūne valdo kelius, sekrecijos sistemą, blužnį, kaulus, plaukus ir nagus. Pažeistas Saturnas gali sukelti artritą, reumatizmą, kaulų lūžius nuolatinį sušalimą, depresiją, nagų grybelį, plaukų slinkimą, kaulų tuberkuliozę. Mantrą reikėtų kalbėti kiekvieną rytą arba šeštadieniais.

Bidža mantra:
Om pram prim praum sah šanaišaraja namah
arba
Om Aim Hrim Šrim Šanaiskaraja Namah

Vedų mantra:
Aum nilabhjansamabhasam raviputram jamagrajam,
Čajamartandsambhutam tam namami šanaešačaram

Kylantis karminis mazgas Rahu

Sėkmei siekiant tikslo, evoliucinei krypčiai išgryninti. Mantrą geriausia kalbėti kiekvieną vakarą po saulėlydžio.

Bidža mantra:
Om bhram bhrim bhraum sah rahave namah
arba
Om Aim Hrim Rahave Namah

Vedų mantra:
Aum srardhkay mahavirja
čandraditjavimardanam,Singhikagarbhasambhut tam rahu pranmamjaham

Besileidžiantis karminis mazgas Ketu

Šią mantrą reikėtų kalbėti praeities karmai išgryninti. Mantrą geriausia kalbėti kiekvieną dieną po saulėlydžio.

Bidža mantra:
Om sram srim sraum sah ketave namah
arba
Om Hrim Aim Ketave Namah

Vedų mantra:
Aum palašpuspasankašam tarkagrahamastakam,
Raudram, raudratmak ghoram tam ketum
pranmamjaham

Parašykite komentarą

Jūs turite prisijungti , kad galėtumėte komentuoti

Į viršų