14 metų krizė

  / Penktadienis, 19 liepos 2013 / Paskelbta: Žmogaus gyvenimo ciklai

Tai yra rimtas momentas, tačiau ar pirmą kartą tai yra praeinama? Ne. Pirmasis momentas, kada Karminiai mazgai pakyla į tą aukštį, viršutinę kryžiaus dedamąją, įvyksta… labai „minkštame, trapiame“ amžiuje – 13,95 metų, tai yra prieš 14 gimtadienį.

Galima sakyti: „Tai kaip gi? Argi tas vaikas yra pakankamai subrendęs? A jis pakankamai subrendęs išbandymams, ar pasiruošęs, juk tai tik paauglys.?“ Nieko nepadarysi. Mes ateiname į šitą gyvenimo mokyklą trokšdami į ją ateiti. Ateiname ir prasideda pamokos. Nuo pat mažumės, jaunystės yra kaldinamas skambus Dvasios plienas, Sielos jėga, šviesa – praeinami išbandymai. Ir štai būtent 14 metų yra tas pirmasis momentas, kada ir yra būtinybė suvokti savo aukščiausius tikslus. Žinoma, iš nebrandumo tai dažnai vyksta kaip maištas.

Be to, būtent 14 metų į savo vietą grįžta Selena, arba Baltasis Mėnulis, įtvirtindama tą Dvasinę Ugnį. Galima sakyti, kad 14 metų į žmogaus sąmonę, į jo aurą pirmą kartą didžiule jėga ir rimtumu leidžiasi Kosminė Ugnis – Dvasios galybė ir šviesa. Ir visos struktūros virpa. Nieko keisto, kad paauglys, jaunas žmogus, virpa, nežino, kas darosi, blaškosi ir maištauja, bandydamas išreikšti tą Kosminę Ugnį, Selenos šviesą ir Karminių mazgų reikalavimus. Suaugusieji turėtų suvokti, kad neįmanoma to praeiti tiktai konformistiškai, patogiai, ramiai, nes tada žmogus visam gyvenimui kažko netenka. Neišgirsta to šauksmo, neaptinka tos viršūnės, neiškelia savo gyvenimo taurės aukštai į dangų tam, kad užpildytų ją Dvasios Ugnimi, Viešpaties palaiminimu, Dvasios didybės, drąsos, bebaimiškumo, tikrojo pašaukimo pergyvenimu.

14 metų misterija nesibaigia iš karto, su gimtadieniu (apimdama pusę metų prieš ir po), nes 14,75 metų formuojasi kitas ciklas – Saturno ciklas. Tai sunkus metas – pirmasis Saturno išbandymas. Saturnas tuo metu būna apėjęs pusę rato. Saturnas – tai stabilumas, tvirtybė, praktiškumas, išmintis, o kada jis atsistoja sau į opoziciją, yra lengva viso to netekti: žmogus tampa minkštas, jis nenori disciplinos, jokių apribojimų, rėmų, gali atsirasti nepagarba senimui, ima viskuo abejoti. Taigi po Dvasinės Ugnies nusileidimo, prieš 15-ąjį gimtadienį, seka žmogaus ašies, kuoro, šerdies išbandymas. Gali atrodyti, jog gyvenimo pagrindas slysta iš po kojų. Be to, lygiai 15 metų Jupiteris ateina į apatinę savo kryžiaus dedamąją. Tai reiškia žemiausią požiūrį į priimtus autoritetus. Ir tai yra pirmasis Jupiterio teikiamas išbandymas: „O kaip žemai tu gali pažvelgti į tuos, kuriuos turėtum gerbti?“ Taigi prieš pat 14 metų Karminiai mazgai praeina viršutinę kryžiaus dedamąją; lygiai 14 metų Selena grįžta į savo vietą, aktyvuojasi Kosminė Ugnis; prieš 15-jį gimtadienį – Saturno opozicija, ašies purtymas, tikrinimas ir 15 metų Jupiteris praeina kryžiaus apatiniąją dedamąją. Tai yra pirmieji išbandymų smūgiai, o drauge – ir sustiprėjimo galimybė.

Suaugusieji turėtų suvokti šias misterijas, jų esmę ir padėti vaikams tuo metu išsaugoti tai, kas brangiausia ir svarbiausia.

Astrologiniai ciklai pirmiausia remiasi kažkokiu konkrečiu įvykiu žmogaus gyvenime. Pirmasis įvykis – tai gimimas. Na, galima sakyti, kad, be abejonės, yra priešistorė, yra žmogaus pradėjimas, tačiau jis mažiau matosi materijoje. O čia mes kaip atskaitos tašką imame išėjimą į materiją, savarankaus kelio pradžią. Taigi vienas iš ryškių ciklų – tai Selenos ciklas, kuris kartojasi kas 7 metus. Ir štai 14 metų ji grįžta į savo vietą. Tada jaunas žmogus jaučiasi, tarsi į jį leidžiasi Kosminė Ugnis – aukšti reikalavimai, dvasingumas, maksimalizmas, noras pasistiebti, pagriebti kažką labai didelio.

Visai netrukus, 14,75 metų, Saturnas apeina pusę savo rato. Saturnas – tai tvirtas pagrindas po kojomis, praktiškumas. Todėl prieš 15-metį žmogus neretai tampa nepraktiškas, kvailioja, išskysta, praranda vidinę šerdį ir panašiai.

Lygiai 15 metų Jupiteris praeina savo rato apatinį tašką. Tai yra žemiausia pozicija – galimybė prarasti autoritetą.

Štai 3 ciklai beveik vienu metu. Aišku, galima sakyti: „Na, ir kas čia tokio? Tai tiesiog paauglystė.” Į tai būtų galima atsakyti: O kodėl gi ne 16 metų? Kodėl ne 13 metų?” O dažniausiai vis dėlto tas lūžis, kada labiausiai kvailiojama, padaroma klaidų, yra 15 metų.

One Response to “14 metų krizė”

  1. Iš širdies dėkoju, kad skelbiate savo įžvalgas. Pasistengiu jas paaiškinti savo šeimos ir giminės nariams, kurie mažiau laiko skiria astrologijai. Jūsų įžvalgos padeda suprasti patį procesą, jo gelmes.

Parašykite komentarą

Jūs turite prisijungti , kad galėtumėte komentuoti

Į viršų